• Úvod
  • Kryptomeny a účtovníctvo
Kryptoměny

Kryptomeny a účtovníctvo

Nakupujete v rámci firmy Ethereum, Bitcoin alebo iné krypotmeny? Dostávate za tovar zaplatený digitálnou menou? Poradíme, ako pre kryptomeny viesť účtovníctvo.

Česká účtovná legislatíva v súčasnosti neobsahuje konkrétnu úpravu spôsobu účtovania a vykazovania digitálnych mien. Túto problematiku zatiaľ neupravujú ani Medzinárodné štandardy finančného výkazníctva (IFRS).

To ale neznamená, že by si účtovníctvo nevedelo poradiť s novými fenoménmi. Podľa IFRS musia podniky pri oblastiach neupravených priamo štandardmi aplikovať účtovné metódy používané na obdobné transakcie tak, aby účtovná závierka verne zobrazovala ekonomickú realitu. Rozhodujúcim kritériom je práve účel obstarania kryptomien, ako bolo naznačené vyššie.

Pre potreby českého účtovníctva vydalo ministerstvo financií Oznámenie k účtovaniu a vykazovaniu digitálnych mien. Hoci ministerstvo uznáva, že „zámer nákupu či držania digitálnych mien sa naprieč ich užívateľmi môže líšiť“, odporúča jednotné účtovanie a vykazovanie digitálnych mien u všetkých jednotiek. Odporúčaným postupom je účtovať a vykazovať digitálne meny ako zásobu “svojho druhu”, oceňovanú obstarávacou cenou.

Ak v rámci vašej firmy začínate s kryptomenami operovať, ale vy alebo vaša účtovníčka si nie ste istí, akým spôsobom zanášať kryptomenové transakcie do účtovných programov a viesť pre nich tak vierohodné účtovníctvo, obráťte sa na nás. Radi vám s účtovaním kryptomien poradíme a ukážeme vám, ako na to.

účetnictví a kryptoměny

Kryptomeny

Výhody

Prevedieme Vás svetom kryptoaktiv
Držíme krok s technol. pokrokom
S nami môže byť krypto-vizionár každý

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založenie spoločnosti, jej usídlenie, doručenie apostilovanej dokumentácie, vedenie účtovníctva. Všetko pod jednou agentúrou.

Podpora

Máte zahraničnú spoločnosť a neviete, či máte splnené všetky zákonné povinnosti? Pomôžeme s kontrolou a dodržaním všetkých požiadaviek zo strany štátu.

Management

Nie ste spokojní s fungovaním Vašich riaditeľov? Nedodržujú termíny? Skúste nás.

Férová cena

Máte už svoju offshore spoločnosť? Chcete lepšie podmienky? Zmeňte svojho registračného agenta.

Parker & Hill

Spoľahlivo & radi Vám pomôžeme